Wydawnictwo Planeta Komiksów powstało w 2015 roku, kiedy dwójka pasjonatów pracujących w warszawskim sklepie z komiksami (nie istniejącym już Geek Zone), postanowiła pójść o krok dalej i zrealizować kolejny „nierealny” plan: wydawać komiksy.

Od tamtej pory nieprzerwanie zdobywamy nowe doświadczenia jako wydawcy, starając się jak najlepiej przygotowywać polskie edycje lubianych przez nas serii amerykańskich i europejskich, a także próbować sił w tworzeniu komiksów od zera, z udziałem polskich rysowników.

Naszym pierwszym bohaterem został Cień – The Shadow. Jego diaboliczny śmiech stale towarzyszy nam przy pracy i nie pozwala spocząć ani na chwilę!

Od początku istnienia wydawnictwa obojgu wspólnikom towarzyszył wspólny zamysł, żeby wydawać komiksy wywrotowe, niepokojące, prowokujące: starszych do niecodziennych marzeń, młodszych do weryfikowania zastanej rzeczywistości własnym spojrzeniem.

W chwili obecnej w kokpicie rakiety na stałe zasiadają:

Karol Żaczek – inicjator i współwłaściciel wydawnictwa Planeta Komiksów, człowiek-kalkulator. Zasiada za sterami naszej rakiety i dostarczy komiksy wszędzie tam, gdzie będą potrzebne. Ma dwa metry, więc bardzo trudno go przegapić na konwencie. Można go znaleźć w skupiskach rudych przedstawicielek płci pięknej, na dobrym koncercie rockowym, oraz wszędzie tam, gdzie koty potrzebują pomocy. Jest fanem Gartha Ennisa i Czerwonej Sonji. Z Garthem łączy go poczucie humoru (woleliśmy ostrzec), z Sonją… zamiłowanie do skutecznej eliminacji barbarzyńców, oczywiście.

Maria Lengren – współwłaścicielka i redaktor wydawnictwa Planeta Komiksów, nadzorująca powstawanie komiksów na każdym etapie ich produkcji, czasem także jako tłumacz i scenarzysta. Przeważnie to ona obsługuje social-media, kiedy zagubicie się na orbicie Planety, lub zderzycie się po drodze z niezidentyfikowanym obiektem. Poza pracą w wydawnictwie trudni się byciem gwiazdą rocka. Interesują ją wielkie roboty, potwory z kosmosu, macki i szczerze mówiąc – niewiele poza tym. Fanka komiksów powstałych na 40-50 lat przed jej urodzeniem. Jeśli kiedykolwiek mając w rękach jakąś ramotę zastanawialiście się „kto to czyta?!” jest spora szansa, że ona.

Krzysztof Nierodziński – naczelny grafik i magik od DTP, jest z nami od pierwszego albumu. Sumienny, punktualny i pracowity psychofan Hatsune Miku. Rozwala arcywrogów w grach szybciej, niż meteoryty krzyżują plany dinozaurom. Jeszcze szybciej zaś wstawia tekst w dymki. Nie wiemy jak to robi. Skrycie podejrzewamy, że jest androidem. Za każdym razem kiedy Krzysztof nazywa pdf „wersjafinalnaterazjużnapewnoostatecznieostateczna3064” gdzieś na świecie rodzi się nowy Alan Moore. Tego się trzymajmy.

Joanna Swoboda – czujna korektorka i redaktorka, której nie umknie żaden babol! Prawdopodobnie bliska osiągnięcia zen po wstawianiu tysięcy przecinków tam, gdzie reszcie nawet nie śniło się ich widzieć, oraz cierpliwym odpowiadaniu na maile dotyczące oczywistych problemów językowych. Jeśli gdzieś jest błąd, to tylko dlatego, że nie daliśmy jej czegoś do sprawdzenia. Nie daliśmy jej do sprawdzenia na przykład powyższej sekcji. Mamy cichą nadzieję, że nie było to oczywiste.

O nas